A TopSolid fejlesztői az év minden szakaszában aktívak, munkájuk eredménye pedig a minden évben megjelenő friss szoftververzióban köszön vissza.
A hazai képviselet, hogy kedves ügyfeleit tájékoztassa az újdonságokról, minden évben egy konferencia sorozatot szervez.
Ez a már meglévő vevőknek szól, akik a szoftverben megjelenő újabb lehetőségeket megismerve eldönthetik, hogy élnek-e a frissítés lehetőségével.
És miért lennének a fejlődés ellen?
A 2021-ben megjelent legfrissebb verzió a 7.15. A konferencia sorozat egymást követő heteken zajlik, eseményenként kb. negyven résztvevővel, minden a vírussal kapcsolatos hatályos szabály betartása mellett. A résztvevők között vannak különböző iparágakban tevékenykedő tervező és gyártó cégek, illetve a hazai műszaki oktatás képviselő is. A részvétel meghívásos alapon lehetséges. A 8:30-as kezdést követően egy kötelező regisztráció veszi kezdetét, melyet finom kávé és hangulatos beszélgetések kísérnek. Az ország minden részéből érkező vendégek hosszú ideje nem találkoztak, és az elmúlt hónapok nem teltek el események nélkül.
Az izgalmas ipari élménybeszámolókat követően a TopSolid Design újdonságainak bemutatása következik, szorosan egybe fűzve a TopSolid Tooling (Mold és Split) modulok innovációinak ismertetésével.
Egy eddig nem létező, ún Inspection modul, ami a minőségmenedzsment tevékenységek hatékonyságát növeli is debütál a látogatók előtt.
Az Inspection modul igazából egy meo modul, melynek a kezelőfelületén meghatározhatók az adott darab tűrései, majd a controller alkalmazás segítségével egy ipari tableten, műhely körülmények között digitálisan kerül sor a mérési eredmények rögzítésére
Az elmúlt évek ipari trendjei és minden szakmai érdeklődő számára a legérdekesebb rész a TopSolid Robot modul ismertetése. Az eddig is rendkívül összetett és komplex szoftver így egy CAD-CAM-PDM-ROBOT rendszerré lépett elő, és lehetőséget teremt ipari robotok és kobotok programozására. A folyamat hasonlít az öttengelyes és multitasking szerszámgépek programozására azzal a különbséggel, hogy a robot nem kizárólag forgácsolni képes.
A modul jelenleg teszt fázisban van, azonban ezek a tesztelések nagyon intenzívek és kellően jól haladnak ahhoz, hogy bárkiben bizalmat ébresszen.
A konferencia része a marási és robotprogramozási bemutató is, így az előadások izgalmasak és interaktívak.
A TopSolid egyik legnagyobb erőssége a CAM, természetesen ennek a modulnak a bemutatói is helyet kapnak a konferencián.
A konferencia részleteiről Horváth Patrikot, CAD-CAM Solutions Kft értékesítési vezetőjét kérdeztem.
S.Á.: Hosszú szünet után végre újra lehet konferenciát tartani. Mennyire találod sikeresnek az éves újdonságok bemutatóját?i
H.P.: Hatalmas öröm számunkra, hogy TopSolid felhasználóink ebben az évben is szép számmal látogattak el hozzánk. A TopSolid 7.15-ös verziója több száz újdonsággal bővült, melyek nem kozmetikai újítások, hanem egytől-egyig gyakorlatban is hasznos funkciók. Az előadásokat a résztvevők kérdéseikkel, megjegyzéseikkel tették interaktívvá. A TopSolid örökös licenceket biztosít felhasználóinak – melyből kifolyólag nincsenek kötelező frissítések- partnereink nagy része mégis jelezte frissítési szándékát. Elmondásuk alapján ehhez nagyban hozzájárul, hogy csapatunk nagy tervezési és gyártási múltjának köszönhetően személyre szabott ipari oktatásokkal, és folyamatos tanulást biztosító gyakorlati tanácsadással is hozzájárul gyártástechnológiájuk hatékonyabbé tételéhez.
S.Á.: Mi az ügyfeleitek fejlesztésének a fő iránya?
H.P.: Az a tapasztalatom, hogy a magyar gyártóipar résztvevői egyre inkább nyitnak az alternatív kapacitásbővítő beruházások felé. A tavalyi év bizonytalan megrendelési állománya miatt a gyártók nem mertek újabb gépberuházásokat eszközölni, így új utakat kerestek. A TopSolid bevezetése a gyártástechnológiába egy gép árának a töredékéért megvalósítható, így megoldást jelenthet azoknak, akik jelenlegi gyártási kapacitásukat gépbeszerzések nélkül bővítenék és optimalizálnák.
S.Á.: Melyik modul a legérdekesebb a vevők számára?
H.P.: A legnagyobb érdeklődés a TopSolid Robot modulja iránt mutatkozott, ami jelen munkaerő piaci helyzetben tökéletesen érthető. A robot technológia integrálása CAD-CAM környezetbe nagy kihívás, az elkövetkezendő fél-1 év fejlesztéseit ennek megvalósítására fordítjuk. Az év elején Technológiai központunk három ipari robottal bővült, így a felhasználóink és mérnök csapatunk számára minden adott a házon belüli oktatáshoz. Az első lépés egy önálló robotcella megépítése, melynek célja a TopSolid által generált programok biztonságos tesztelése, egyszerűbb feladatok CAD-CAM-es automatizálása. Következő lépésként ipari robotjainkat 3- és 5-tengelyes megmunkáló központjainkhoz illesztjük, hogy az egyedi gyártás robotizált automatizációját gyakorlati körülmények között is oktatni tudjuk.
S.Á.: Mit tehetnek azok, akik nem vehettek részt az éves What’s new konferencián?
H.P.: Technológiai központunk nyitva áll minden érdeklődő számára akik a papírmentes gyártástechnológia és az ipari automatizáció világába kívánnak betekintést nyerni.
A TopSolid felsőkategóriás CAD CAM PLM ROBOT szoftver, mely számos területen képes növelni a használók hatékonyságát, csökkenteni a költségeket vagy javítani a minőséget.
A hazai képviseletet pedig egy olyan csapat látja el, aki nemcsak hogy évtizedes tapasztalattal rendelkeznek gyártási területen, de saját technológiai központja is van, benne szerszámgépekkel és robotokkal. Tudásuk hiteles, szolgáltatásaik pedig valódi érték teremtők.
CAD-CAM Solutions Kft. elérhetősége.
Szerző: Sipos Ádám